poziomkowa

dojazd

Dla tych co po raz pierwszy będą gościć na "Poziomkowej" (Męcina, osada Miczaki Górne) kierujemy się do miejscowości Limanowa, na rynku trzeba się kierować wschodnim wyjazdem, kierunek Chełmiec (NIE drogą nr 28 na Nowy Sącz), dalej szlakiem architektury drewnianej przez Mordarkę, Pisarzową do Męciny, mijając drewniane, zabytkowe kościółki. W miejscowości Męcina, po minięciu dwóch kościołów, dojeżdżamy do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej po stronie lewej. Za tymże budynkiem skręcamy w lewo, dalej jedziemy prosto, na rozwidleniu skręcamy w prawo do kamieniołomu. Stamtąd droga prowadzi już tylko w górę, najlepiej ją pokonać na biegu nr 2. Kierunek jazdy wskazują znaki:

Chwilę przed dojazdem do domu jest stromy podjazd z zakrętem w prawo, można go pokonać na biegu 1 lub ewentualnie 2, w zależności od mocy silnika.

Gdyby ktoś zapragnął przyjechać od strony Nowego Sącza to przed strażą OSP w Męcinia 100 m wcześniej jest charakterystyczny sklep Lewiatan i po minięciu go, przed strażą w prawo skręcamy.
Namiarów gps nie podajemy, gdyż maszyny te prowadzą łatwo i przyjemnie ale zazwyczaj... kończy się drogą o 500 m od celu, ale ... po drugiej stronie góry ;-)
Można dojść pieszo z Męciny, czas dojścia +/- 1 h. "

kontakt

Ewelina Pociecha-Chudy
telefon: 514 552 010
e-mail: ewelina.poziomkowa@gmail.com
lub
Joanna Skoczyńska
telefon: 601 541 067
e-mail: poziomkowagorka@gmail.com